Toz Toplama Sistemleri

Pek çok fabrikada, üretimin bir parçası olarak meydana gelen ve çalışma ortamına yayılan toz partikülleri, üretim sahasında olması istenmeyen bir durum oluşturur.

Projelendirme, imalat ve montaj süreçleri firmamız bünyesinde gerçekleştirilen toz toplama ve filtrasyon sistemlerimizle, üretim esnasında meydana gelen toz partikülleri, çalışma ortamına yayılmadan kaynağında toplanır ve tozun cinsine göre belirlenen uygun filtrelerden geçirilerek filtre edilir. Filtre edilmiş temiz hava, sistemdeki fan tarafında atmosfer ortamına gönderilir.

  • Sağlık ve güvenliği artırır.
  • Verimliliği artırır.
  • Daha iyi ürün kalitesine yol açarlar.
  • Uyumluluk düzenlemelerini karşılamamıza yardımcı olurlar.
  • Artan ürün kalitesi ve daha uzun depolama imkanı

Siklonlar tozsuzlaştırma sistemlerinde havadaki iri taneli partikülleri tutmak için kullanılırlar. Siklonlar yapıları ve çalışma prensipleri itibari ile ince tanecikli tozlarda çalışmaya uygun değildirler. Siklonlar ayrıca toz yükünün fazla olduğu sistemlerde filtre öncesi birinci kademe toz tutucu olarak görev yaparak filtreye gelen toz yükünü azaltırlar. Bu sayede filtre ünitesini daha verimli kullanmak mümkün olmaktadır.

Toz toplama sistemleri Gıda, ilaç, plastik, ambalaj, metal işleme, seramik tesisleri, lastik üretimi, kağıt imalatları, çimento ve demir çelik üretimi yapan tüm endüstriyel tesislerde prosesten çıkan zararlı tozların merkezi veya lokal olarak bir ünitede toplanması işlemidir.

Toz toplama sistemleri ‘nin en büyük amacı, çalışma ortamlarında ki kirli havanın, temizlenmesi ve çalışanlara daha sağlıklı bir ortam sunulmasıdır. Geniş endüstri deneyiminin bir sonucu olarak, müşteri gereksinimlerine göre yüksek kaliteli toz toplama sistemleri üretme konusunda muazzam bir uzmanlık geliştirdik. Üstün kalite ve eşsiz performansın eş anlamlısı olan toz toplayıcılarımız, firmaların en çok tercih ettiği seçeneklerden biridir. Biz sadece bir ürün sunmakla kalmıyoruz, aynı zamanda müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre bir çözüm üretmeye inanıyoruz. Toz toplama sistemi üretiminde müşteri odaklı yaklaşımımız, Türkiye’de güvenilir bir toz toplama sistemi üreticisi olarak itibar kazanmamıza yardımcı oldu.